Luca Cordiviola poprowadzi obszar autobusów międzymiastowych w Solarisie

W sierpniu do firmy Solaris na stanowisku Interurban Platform Director dołączył Luca Cordiviola. Będzie on odpowiedzialny za rozszerzenie działalności firmy w obszarze bezemisyjnych autobusów międzymiastowych. Rozwój tego segmentu wpisuje się w inicjatywę strategiczną Solarisa. Rozszerzenie działalności w Europie o bezemisyjne autobusy międzymiastowe to jeden z planów
strategicznych firmy Solaris Bus & Coach na najbliższe lata. Zespół odpowiedzialny za ten obszar będzie prowadzony przez Lukę Cordiviolę, który w sierpniu dołączył do firmy na stanowisku Interurban Platform Director.


„Z radością witam Lukę w zespole. Jego wiedza i doświadczenie będą solidnym fundamentem obszaru Interurban w naszej firmie. Jestem przekonany, że siła doświadczenia Luki oraz naszych zespołów, jak i potencjał innowacyjny Solarisa pozwolą nam osiągnąć solidną pozycję rynkową również w obszarze bezemisyjnych pojazdów międzymiastowych. Życzę mu samych sukcesów i powodzenia w podejmowanych działaniach” – powiedział Javier Iriarte, Prezes Solaris Bus & Coach.


Luca Cordiviola wnosi do firmy 30 lat doświadczenia pracy w branży motoryzacyjnej. Pracował w firmach takich jak Iveco, Irisbus oraz IIA Bredamenarini, w których zajmował kluczowe kierownicze stanowiska w obszarze strategii produktu oraz zarządzania. Luca do Solarisa wnosi również szerokie doświadczenie międzynarodowe, nabyte w wielu krajach Europy i w Azji.