Debiut Prometeona na Dakarze

Prometeon Tyre Group wprowadza na rynek pierwsze opony Serie 02 pod marką Prometeon. Nowy produkt nosi nazwę S02 Pista i jest pierwszą w historii Grupy oponą sygnowaną marką Prometeon. To będzie pełen adrenaliny debiut: Prometeon S02 Pista wyposaży cztery ciężarówki zespołów Italtrans oraz Tibau biorące udział w Rajdzie Dakar , który odbędzie się w Arabii Saudyjskiej w dniach 5-19 stycznia. Wydarzenie będzie pierwszym oficjalnym udziałem Prometeon w zawodach .


Roberto Righi, CEO Prometeon Tyre Group : „Wprowadzenie produktu na rynek podczas uważanego za najtrudniejszy wyścig samochodów ciężarowych na świecie to wyzwanie, ale czujemy się na siłach je podjąć. Opony, które zostaną wykorzystane w Rajdzie Dakar, będą pierwszymi oponami sygnowanymi marką Prometeon, co napawa nas dumą i stanowi ważny krok w naszej historii. Wybraliśmy dwa bardzo doświadczone zespoły, z którymi nawiązaliśmy owocną współpracę”.

Prometeon S02 Pista jest częścią nowej serii Serie 02, z którą dzieli ten sam pakiet technologiczny. Opona została zaprojektowana tak, aby zapewniać doskonałą integralność strukturalną w najbardziej ekstremalnych zastosowaniach terenowych. W porównaniu do produktu, który zastępuje (PS22), podwyższono indeks prędkości z 90 km/h do 110 km/h, przy zachowaniu tej samej nośności. Produkt charakteryzuje się całkowicie przeprojektowaną rzeźbą bieżnika, co zwiększa jego trwałość i wytrzymałość konstrukcyjną przy prędkości 90-100 km/h, kiedy to opona musi wytrzymywać większe obciążenia przy wyższych prędkościach. Jednakże ta zwiększona wytrzymałość nie wpływa na przyczepność opony ani zdolność usuwania błota podczas użytkowania w najbardziej ekstremalnych warunkach. Konstrukcja bieżnika w kształcie litery S gwarantuje progresywny kontakt z terenem, poprawiając komfort i redukując hałas podczas jazdy po asfalcie. Nowa opona Prometeon S02 Pista może również pracować przy niskim ciśnieniu i może być wyposażona w systemy „run flat” i „bead lock”, na każdym typie terenu, w tym na asfalcie, piasku, żwirze, trawie oraz na terenach podmokłych lub nierównych. Dostępna w rozmiarze 14.00 R20, może udźwignąć 10 ton w przypadku pojedynczego montażu i 18 ton w podwójnej konfiguracji. Indeks nośności to 164/160K, a indeks prędkości K.