Iwona Blecharczyk rusza po ponadgabaryty nowym Volvo FH16!

Ambasadorka Volvo Trucks Polska, Iwona Blecharczyk, po dwóch latach od otwarcia swojej firmy transportowej, rozszerza działalność i powraca do tego, co zawsze było bliskie jej sercu i pasji – transportu ponadgabarytowego. Tym razem wybór padł na najmocniejszy w gamie ciągnik siodłowy Volvo Trucks – Volvo FH16. Volvo FH16, w konfiguracji 8X4 Tridem Pusher, które będzie woziło gabaryty w Imagination Transport, to najmocniejsza jednostka napędowa oferowana przez Volvo Trucks. Silniki o pojemności 16 litrów dysponuje mocą 750 KM. Dodatkowo wyposażony został w skrzynię biegów I-Shift rozbudowaną o dwa biegi pełzające o przełożeniach 1:31 i 1:16, pozwalające ruszać pod największym obciążeniem. Cały zestaw posiada certyfikat do transportu ładunków o maksymalnej masie całkowitej 235 000 kg.


Transport najcięższych ładunków był zawsze istotny dla Volvo Trucks. Dzięki jednemu z najmocniejszych silników na rynku oraz biegom pełzającym, możemy dostarczać ciągniki siodłowe transportujące największe i najcięższe ładunki. Nie może dziwić fakt, że Ambasadorka Volvo Trucks Polska – Iwona Blecharczyk, wybrała właśnie Volvo FH16 8X4 tridem. Iwona przez lata woziła tego typu ładunki, więc dostarczenie ciągnika ponadgabarytowego do Imagination Transport jest spełnieniem jej marzeń. – powiedział Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager Volvo Trucks Polska.

Ciągnik siodłowy został dodatkowo wyposażony w funkcję Work Remote, która dzięki zewnętrznemu pilotowi firmy Tele Radio, pozwala na zdalne sterowanie pojazdem. Dzięki temu rozwiązaniu, manewrowanie i praca stają się jeszcze bardziej bezpieczne i efektywne.

Mam za sobą 6 lat pracy w transporcie ponadgabarytowym i wiem, że precyzja jest kluczowa, a dla mnie tylko ciągniki Volvo oferują tak wysoki jej poziom. Ta dokładność wpiera kierowcę i minimalizuje ryzyko błędów. Jako przedsiębiorca, cenię także niezwykle atrakcyjny pakiet serwisowy Flexi Gold, który Volvo Trucks ma do zaoferowania. To rozwiązanie stworzone na miarę transportu ponadgabarytowego. Dodatkowo wsparcie, które otrzymałam przy procesie rejestracji tego pojazdu przez VFS Usługi Finansowe było nieocenione, biorąc pod uwagę jego specyfikację. Wybór padł na Volvo FH16 8×4 Tridem Pusher z dodatkową funkcją Work Remote, dzięki której będę w stanie jeszcze sprawniej manewrować, nawet w najbardziej wymagających miejscach. Teraz, kiedy dostarczam go do Imagination Transport, spełniam swoje marzenia. Jestem dumna z tego kroku i nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań z moim nowym Volvo FH16.” – komentuje Iwona Blecharczyk.

Wydanie pojazdu, to zawsze w Volvo Trucks Polska wyjątkowy moment, zarówno dla pracowników, jak i klientów. Nie inaczej było tym razem – 23 sierpnia 2023 na terenie Volvo Trucks Center w Skawinie odbyło się oficjalne otwarcie paczki, w którą tydzień wcześniej został „zapakowany” ciągnik siodłowy FH16. Ta wyjątkowa oprawa pozwoliła nadać całemu wydarzeniu niepowtarzalny charakter, a sam zdalny wyjazd ciągnika był szeroko transmitowany w mediach społecznościowych.