Prometoeon nadal będzie wspierał klub Parma Calcio

PARMA, ITALY – AUGUST 02: Antoine Hainaut and Tjaš Begić celebrate during friendly match between Parma and Sassuolo at Stadio Ennio Tardini on August 02, 2023 in Parma, Italy. (Photo by Andrea Cantini/Parma Calcio 1913/Parma Calcio 1913 via Getty Images)

Prometeon Tyre Group inwestuje w średnio i długoterminowe partnerstwa, w związku z czym Grupa potwierdziła swoją rolę jako głównego sponsora Parmy Calcio, jednego z najbardziej zasłużonych włoskich klubów piłkarskich. Od sierpnia ubiegłego roku na koszulkach Parma Calcio można zobaczyć logo Prometeon. Prometeon będzie wspierał piłkarzy Parmy Calcio (znanych jako crociati ze względu na historyczny motyw krzyża) w mistrzostwach Serie B (druga najwyższa liga we włoskim systemie ligowym) w sezonie 2023-24, który rozpocznie się w weekend 18-20 sierpnia.

Sabina Oriani, Chief Marketing Officer Prometeon Tyre Group: „To był niezwykle wartościowy sezon, nie tylko dla Parmy Calcio jako drużyny, ale także dla naszego partnerstwa jako całości. Ze sportowego punktu widzenia klub był bardzo blisko awansu do Serie A i nadal jest to jego celem. Jeśli chodzi o naszeprojekty, byliśmy zachwyceni niesamowitą reakcją, jaką otrzymaliśmy. Wszyscy, od pracowników po klientów i przedstawicieli prasy z branży, całym sercem zaangażowali się w te ekscytujące, satysfakcjonujące działania. Piłka nożna to sport uwielbiany przez miliony ludzi, a to partnerstwo jest krokiem milowym w strategii rozwoju Prometeon”.

Luca Martines, Managing Corporate Director Parma Calcio: „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że Prometeon stoi za nami również w sezonie 23/24. Jest to firma i zespół, z którym nawiązaliśmy silną więź ze wszystkich punktów widzenia, nie tylko z profesjonalnego. Nadajemy na tych samych falach, jeśli chodzi o koncepcję doskonałości i pracy zespołowej”.

Klub Parma Calcio jest jednym z najbardziej utytułowanych włoskich zespołów. W swojej historii zdobył trzy Puchary Włoch (Coppa Italia), Superpuchar Włoch (Super Coppa), Puchar Zdobywców Pucharów (Coppa delle Coppe), dwa Puchary UEFA i Superpuchar UEFA. Po AC Milan, Juventusie i Interze, Parma Calcio zajmuje czwarte miejsce wśród włoskich klubów w ogólnym rankingu UEFA pod względem liczby zdobytych tytułów. To partnerstwo jest więc doskonałą okazją do wzmocnienia marki Prometeon na całym świecie, ponieważ piłka nożna jest nie tylko jednym z najpopularniejszych sportów, ale ma również trzy podstawowe wartości wspólne z Prometeon, którymi są: praca zespołowa, pasja i orientacja na wyniki.

W minionym sezonie Prometeon zainicjował wiele różnych działań: „najmłodsi na murawie” dla dzieci pracowników, wyjazdy medialne dla dziennikarzy pracujących w prasie i telewizji, wydarzenia dla pracowników oraz doświadczenia dla klientów. Odbył się również pierwszy międzynarodowy konwent sieci Supertruck, który został zorganizowany w Parmie na początku lata. Pozwoliło to na wykorzystania współpracy z Parma Calcio i ułożenie specjalnego programu, który przyciągnął dealerów z dziewięciu krajów europejskich.

Simone Marsico, Managing Director Italy i Head of Global Fleet Management w Prometeon Tyre Group: „Ten sponsoring jest kluczowy, ponieważ pozwala nam utrwalać relacje z naszymi klientami i sprzyja nowym inicjatywom biznesowym. Nie moglibyśmy oczekiwać więcej od klubu Parma Calcio. W ciągu sezonu byliśmy w stanie zaoferować wielu klientom niezapomniane wrażenia, i nie mamy tu na myśli tylko oglądania meczu, ale także ekskluzywne aktywności, zwiedzanie muzeum i szatni klubowych oraz oglądanie rozgrzewek piłkarzy z linii bocznej. To było niesamowicie wciągające doświadczenie w świecieParma Calcio. Tylko podczas 18 meczów rozegranych u siebie na stadionie Tardini, gościliśmy ponad 500 gości z rynku włoskiego”.

Jedną z najnowszych wiadomości w tym sezonie jest to, że Prometeon został oficjalnym partnerem oponiarskim klubu Parma Calcio, montując opony w autokarze, który towarzyszy pierwszej drużynie, gdziekolwiek się ona udaje. Jest to porównywalne do tego, co miało miejsce podczas mistrzostw świata Superbike, kiedy Grupa uzupełniła sponsoring, dostarczając opony do pojazdów na padoku, w tym do ciężarówki oficjalnego zespołu Pata Yamaha Prometeon World SBK.