MAN eTruck zdobywa nagrodę Red Dot Design Award 2023

Międzynarodowe jury konkursu Red Dot Design Award 2023 składające się z 43 uznanych na całym świecie i niezależnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa było jednomyślne: nowy MAN eTruck, który od 2024 roku trafi do pierwszych klientów, już teraz wyróżnia się wyjątkowym wyglądem i stylem.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród w renomowanym konkursie, w którym udział wzięły projekty z ponad 60 krajów, odbyła się 19 czerwca podczas uroczystej gali w Essen. Nowy eTruck firmy MAN otrzymał Red Dot Design Award 2023 w kategorii „Wzornictwo produktu”
– Ta bardzo prestiżowa nagroda za wzornictwo przyznana naszemu nowemu eTruckowi, który zacznie elektryfikować transport dalekobieżny już w 2024 roku, daje naszemu zespołowi dodatkowy impuls na drodze do wprowadzenia go na rynek. Nowy pojazd MAN eTruck jest silnym wyrazem przejścia naszych klientów na elektromobilność – zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym” – powiedział Friedrich Baumann, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwiązań dla klientów w MAN Truck & Bus.