VI edycja Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland

Volvo Trucks Polska już po raz szósty zorganizowało Targi Rozwiązań Transportowych. Tegoroczne Targi 4Poland odbyły się 2 czerwca, mając swoje miejsce ponownie na Autodromie Jastrząb. Wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz spotkań branży
TSL, to nie tylko okazja do poznania aktualnych nowinek technologicznych, ale także zobaczenia jak branża transportowa wyglądać będzie za 5-10 lat. Wydarzenie to było też okazją do prezentacji wyników i planów Volvo Trucks Polska na najbliższe lata.Volvo niezmiennie jest liderem w zakresie elektromobilności transportu ciężkiego na rynku europejskim, i nieustannie poszerza swoją gamę elektrycznych samochodów ciężarowych, którą obecnie tworzą modele: FH, FM, FMX, FE i FL Electric. Z każdym rokiem Targi 4Poland cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających. Podczas minionej edycji, na blisko 3000 osób, które odwiedziły Targi czekało 40 samochodów ciężarowych i niemal 70 wystawców.

W tym roku na Torze odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą firm związanych z branżą transportową w zakresie: zabudów, paliw, olei, wyposażenia, finansowania, naczep i wielu innych. Program VI edycji Targów 4Poland nie pozostawiał miejsca na nudę. Odwiedzający mogli wziąć udział w jazdach testowych elektrycznych pojazdów Volvo Trucks oraz doświadczyć kontrolowanych poślizgów na płycie poślizgowej pod okiem doświadczonych Instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Istotnymi momentami były także wydania aż 24 pojazdów – w tym roku największe zainteresowanie budziła kolejna elektryczna śmieciarka w Polsce, odebrana przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Sieradzu, oraz ciągnik, którym Iwona Blecharczyk odbyła Volvo Trucking Adventure, a dział pojazdów Używanych Volvo Polska nabył dla lokalnego klienta. Punktem kulminacyjnym dnia było podpisanie umowy z MBC Trans Marcin Ciołek na pierwszy w Polsce ciągnik elektryczny gamy FH 4×2, wyposażony w 3 silniki elektryczne oraz zestaw 6 baterii o pojemności 540 kWh i zasięgu 300 km.

Dzień targowy zwieńczyło wyjątkowe show z udziałem samochodów ciężarowych Volvo i akrobacji lotniczych, oraz koncert gwiazdy wieczoru – Agnieszki Chylińskiej. Nie mógł zostać pominięty także temat Akcji Profesjonalni Kierowcy, największej akcji społecznej w sektorze TSL, zainicjowanej przez Volvo Trucks i realizowanej przy wsparciu Instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Co roku program szkoleń dostosowywany jest do oczekiwań uczestników i rynku – nowością w tegorocznej agendzie są zajęcia z ekonomicznej jazdy pojazdami elektrycznymi oraz pilotowa współpraca z firmą FAZ Drivers, pośredniczącą w
relacji zatrudnienia między kierowcami zawodowymi a przewoźnikami. Nieustanny rozwój Akcji cieszy również jej Partnerów; w tym roku po raz kolejny program wspierają Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Volvo Trucks oraz Volvo Financial Services (VFS). Do grona Partnerów po raz pierwszy dołączył także Chubb.