Nowy serwis Scania Słubice – wmurowanie kamienia węgielnego

Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju sieci serwisowej Scania – największej sieci serwisowej pojazdów ciężarowych w Polsce. Budowa nowego serwisu jest istotna dla przyszłego wzrostu satysfakcji klientów firmy i podkreśla zaangażowanie Scania w dostarczanie kompleksowych rozwiązań obsługi pojazdów, wychodzących poza standardowe oczekiwania.


– Zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu serwisowego ponieważ konsekwentnie zwiększamy nasz udział w rynku pojazdów ciężarowych i zależy nam na zapewnieniu doskonałej obsługi flot naszych klientów. Lokalizacja nowego obiektu nie jest przypadkowa – Słubice to centrum logistyczne oraz ostatnia miejscowość przed granicą z Niemcami, a wielu naszych klientów oraz ich kooperantów posiada swoje oddziały w Słubicach. W związku z rozwojem elektryfikacji i transportu modalnego chcemy być bliżej klientów, aby ich pojazdy jeszcze szybciej wracały na drogę – komentuje Rafał Kakuła, dyrektor Scania Szczecin.

Powierzchnia użytkowa nowoczesnego obiektu serwisowego w Słubicach będzie wynosić ok. 1450 m2, powierzchnia parkingowa to ok. 6000 m2. Nowy serwis pojazdów ciężarowych Scania będzie wyposażony w nowoczesne narzędzia diagnostyczne, umożliwiające szybką identyfikację usterek i skrócenie czasu naprawy. Znajdą się tam również specjalistyczne stanowiska serwisowe, dostosowane do różnych typów pojazdów, co pozwoli obsłużyć szeroki zakres flot transportowych. W obiekcie znajdzie się również biuro obsługi klienta oraz biuro handlowe. Oddanie inwestycji jest planowane na wrzesień tego roku. W trosce o środowisko naturalne, nowy serwis zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak: ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła oraz wykorzystanie energii słonecznej, zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Budowa nowego serwisu to również okazja do nawiązania bliższej współpracy z lokalną społecznością. Scania zamierza prowadzić działania rekrutacyjne skierowane do lokalnych specjalistów branży: mechaników, administratorów oraz handlowców. Dodatkowo, firma planuje angażować się w lokalne inicjatywy społeczne, wspierając rozwój regionu.