555. Actros we flocie Batim

Wieloletnia współpraca firmy Batim ze Starego Sącza, jednego z największych polskich przewoźników o międzynarodowym zasięgu, z Daimler Truck Polska jest rezultatem podobnych celów i strategii: przede wszystkim nieustannego dążenia do rozwoju i doskonalenia w ramach swojej działalności. 28 września zapisał się w historii tej partnerskiej relacji jako wyjątkowy dzień: w przyfabrycznej hali w Wörth, gdzie produkowane są ciężarówki Mercedes-Benz, odbyło się uroczyste przekazanie 555. Actrosa we flocie Batimu.


W imieniu firmy pojazd odebrali właściciele spółki: Barbara Edelmüller-Generaux oraz Janusz Rembilas. Symboliczne przekazanie kluczyka przez Stinę Fagerman, Head of Marketing, Sales and Services Mercedes-Benz Trucks, poprzedziło wspólne zwiedzanie fabryki w towarzystwie przedstawicieli Daimler Truck Polska – Piotrka Urbana, dyrektora sprzedaży i marketingu, oraz Tomasza Ogórka, Head of Fleet Sales. Nie była to pierwsza wizyta Batimu w Wörth. Kiedy jednak kilka lat wcześniej firma gościła w fabryce, cały jej tabor liczył ok. 300 pojazdów i niemal tyle Actrosów zjeżdżało z taśmy produkcyjnej na jednej zmianie. W 2018 roku flota liczyła już 500 zestawów, a 500. pojazdem okazał się jeden z dziesięciu zakupionych wówczas nowych Mercedesów. Dziś, żeby wyprodukować same Actrosy Batimu, potrzebne byłyby już co najmniej dwie zmiany. Intensywna współpraca Batimu z Daimler Truck Polska w ostatnich kilku latach to jednak efekt nie tylko zaawansowanego technologicznie i sprawdzonego produktu, jakim jest Actros. Równie istotne okazało się wzajemne zaangażowanie we wszystkie aspekty związane z eksploatacją pojazdu, tak aby firma mogła w pełni korzystać z jego potencjału.

– W tym roku starosądecka firma odebrała już 100 kolejnych Actrosów dla swojej floty – w tym 555. egzemplarz przekazany w Wörth. – Wielki to dla nas honor dostarczyć tyle pojazdów do jednego klienta – mówi Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska – Gratulujemy serdecznie ogromnego sukcesu firmie Batim i jesteśmy szczęśliwi mogąc być jego częścią. Ten wynik to dla nas zarazem zobowiązanie, by zapewnić jakość współpracy na co najmniej takim poziomie w kolejnych latach. Spotkanie w fabryce Mercedes-Benz zakończył wspólny lunch, który wypełniły dyskusje o obecnych i przyszłych pojazdach oraz przyszłości transportu. Za progiem czeka już bowiem elektromobilność i transformacja w stronę transportu bezemisyjnego.