Największe zamówienie na elektryczne pojazdy Scania w Europie

Zamówienie na elektryczne Scanie

Jedno z największych zamówień w Europie i zarazem największe na pojazdy Scania z napędem elektrycznym, zostanie zrealizowane w ciągu jednego roku kalendarzowego w Wielkiej Brytanii. Zamówienie zostało złożone przez grupę Consortium Purchasing na potrzeby rozbudowy flot Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group. Kontrakt obejmuje dostawę 2 500 pojazdów, które zostaną dostarczone w ciągu 12 miesięcy. Transakcja dotyczy pojazdów z 13-litrowym silnikami spalinowymi i układem napędowym Scania Super oraz 100 pojazdów z napędem elektrycznym. To jedne z pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych Scania 4×2 przeznaczonych do transportu regionalnego, jakie pojawią się na brytyjskich drogach.

Każdy pojazd zostanie objęty trzyletnim pełnym kontraktem obsługowo-naprawczym, a niektóre również finansowaniem Scania Financial Services.

– Scania od wielu lat utrzymuje bliskie relacje z Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group. To znaczący kontrakt, która stanowi kamień milowy na dalszej drodze w kierunku zrównoważonego transportu – komentuje Christian Levin, dyrektor generalny Scania.

– W imieniu Consortium Purchasing chciałbym podkreślić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości przedłużenia naszej umowy. To był trudny czas dla producentów oryginalnego wyposażenia, w związku z globalnymi problemami z dostawami, lecz Scania ściśle współpracowała z nami przez ostatnie dwa lata, aby zminimalizować wpływ tego problemu na każdą ze stron. Świadczy to o prawdziwym partnerstwie między firmami – dodaje William Stobart, zastępca dyrektora generalnego Culina Group.