Jak skutecznie zadbać o kierowców?

Najnowszy bezpłatny Raport Polskiego Instytutu Transportu Drogowego: „50 sposobów jak zatrzymać kierowcę w firmie i doprowadzić do jej rozwoju” jest już dostępny. Medialnym partnerem tego niezwykle interesującego i potrzebnego opracowania jest magazyn Truck & Trailer. Międzynarodowa Unia Transportu (IRU) w opracowaniu „Tackling the European Driver Shortage” szacuje obecny niedobór kierowców w Europie na 17%. Jednak z brakiem osób chcących pracować w tym zawodzie zmaga się nie tylko Europa. IRU szacuje, że w Azji niedobór kierowców wynosi obecnie aż 20%. Jak sytuacja wygląda w Polsce?

Ta sama organizacja określiła, że w Polsce brakuje obecnie około 140 tys. kierowców. Według raportu PwC, w 2022 roku niedobór kierowców o pożądanych umiejętnościach, z wysokim prawdopodobieństwem będzie się pogłębiał do poziomu blisko 200 tys. (20% popytu na pracę). Do 2025 roku luka ta powiększy się do 300 tys. W dobie rynku pracownika, starzejącego się personelu i kurczących się zasobów kierowców zawodowych jeszcze bardziej na znaczeniu zyskują wszelkie metody, aby zachęcić ich do pozostania w firmie. Proces ten nazywa się to lojalizacją. Jak go skutecznie przeprowadzić? Polski Instytut Transportu Drogowego opracował raport, który stanowi kompleksowy poradnik, tworzony wraz z branżowymi praktykami. W nim każdy przewoźnik znajdzie konkretne działania, które przynoszą efekty w prosperujących firmach. Raport „50 sposobów jak zatrzymać kierowcę w firmie i doprowadzić do jej rozwoju” odnosi się do często występujących problemów w firmie. Każde zagadnienie opisane jest w przejrzysty sposobów, stanowiąc przy tym dopasowaną poradę, którą można dopasować do własnej kultury organizacyjnej, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa. Zapraszamy zatem do lektury niniejszego kompendium i zachęcamy do ich realizacji w praktyce.

Bezpłatny raport„50 sposobów jak zatrzymać kierowcę w firmie i doprowadzić do jej rozwoju” jest bezpłatnie dostępny do pobrania na witrynie PITD: pitd.org.pl