Finansowanie faktur FastPayment dla przewoźników

Przewoźnicy korzystający z giełdy transportowej Teleroute otrzymają dostęp do finansowania faktur FastPayment – usługi obsługiwanej przez PragmaGO. Współpraca pomiędzy PragmaGO i Teleroute pozwala na odzyskiwanie pieniędzy z faktur nawet do dwóch godzin po ich wystawieniu. Cały proces (od wnioskowania do wypłaty finansowania) odbywa się online – bezpośrednio na platformie Teleroute. To wygoda i oszczędność czasu dla przewoźnika, który dzięki szybkiemu dostępowi do gotówki może prowadzić stabilny biznes, utrzymując płynność finansową. FastPayment niweluje powszechny w branży transportowej problem długich terminów płatności na fakturach.

„Dla PragmaGO nawiązanie współpracy z Teleroute (Alpega Group) to naturalna droga rozwoju. Jako doświadczony dostawca usług finansowania faktur dla branży TSL, mogliśmy spełnić oczekiwania jednej z największych europejskich giełd transportowych. Teleroute stawia na komfort i szybkość obsługi swoich użytkowników, dlatego głównym celem projektu i integracji technicznej było umożliwienie im pozyskania finansowania za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki FastPayment, klienci giełdy Teleroute otrzymają płatność praktycznie od razu po wykonaniu transportu, co wpływa na efektywność ich pracy. Jest to kolejny krok ze strony platformy w kierunku ochrony płynności finansowej klientów” – mówi Danuta Czapeczko, Chief Growth Officer, PragmaGO.

Usługa FastPayment uwzględnia specyfikę przewoźników międzynarodowych, wykonujących kabotaż, którzy korzystają z giełd transportowych. W ramach FastPayment, przewoźnicy mogą finansować faktury wystawione zarówno wobec spedycji zarejestrowanych w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Usługa pozwala na rozliczenia w złotówkach i euro.

PragmaGO to największy w Polsce dostawca usług embedded finance, wyspecjalizowany w finansowaniu segmentu B2B. Podjęcie współpracy z giełdą transportową Teleroute to kolejny znaczący projekt Spółki w tym zakresie.