Elektrobusy Solarisa podbijają Hiszpanię

Firma Solaris Bus & Coach zawarła umowę z EMT Fuenlabrada S.A. na dostawę czterech Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą ładowania. Wartość zamówienia, pozyskanego na drodze przetargu, wynosi ponad 2 mln euro. Zeroemisyjne Solarisy zostaną dostarczone do Fuenlabrady w pierwszej połowie 2023 roku. Fuenlabrada dołącza do grona już blisko trzydziestu miast w Hiszpanii, które rozwijają nowoczesny transport miejski z pojazdami marki Solaris.

Cztery nowoczesne elektrobusy Urbino 12 electric wzmocnią flotę Fuenlabrady nie później niż w maju 2023 roku. Hiszpański przewoźnik, odpowiedzialny za transport publiczny blisko 200-tysięcznej Fuenlabrady, zdecydował się na modele Solarisa Urbino 12 electric wyposażone w silniki trakcyjne o mocy 240 kW oraz baterie High Energy o łącznej mocy ponad 400 kWh.

Ponadto elektrobusy Solarisa wyposażone będą w nowoczesny system wspierania pracy kierowcy. MobilEye Shield+ to rozwiązanie, dzięki któremu niwelowany jest problem tzw. martwego pola w lusterkach pojazdu. Za sprawą kamer zainstalowanych dookoła pojazdu, kierowca ostrzegany jest za każdym razem, gdy w zasięgu co najmniej 80 cm znajdzie się jakikolwiek obiekt. Jest to szczególnie przydatne w centrach miast, gdzie na ograniczonej przestrzeni znajduje się wielu uczestników ruchu. 12-metrowe elektryczne Solarisy pomieszczą na swoich pokładach ponad 70 osób, w tym 21 na miejscach siedzących.

Mieszkańcy Fuenlabrady z pewnością docenią komfort i bezpieczeństwo codziennych podróży dzięki wyposażeniu zamówionych autobusów w system klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej wzbogacony o nowoczesne filtry antywirusowe. Solaris obecny jest w Hiszpanii od 2010 roku. Dziś po ulicach hiszpańskich miast jeździ już ponad 500 autobusów marki Solaris. Co ważne, trzy czwarte z nich to pojazdy z napędami nisko i zeroemisyjnymi. Solaris jest europejskim liderem w sprzedaży i produkcji autobusów przyjaznych dla środowiska, i obecnie największym producentem autobusów elektrycznych i wodorowych w Europie.